Día de los enamorados – San Valentín

Únor je měsícem lásky. Ve většině zemí světa to tak je a důvodem je právě 14. únor – Valentýn – Día de los enamorados.

Jak se takový svátek slaví právě ve Španělsku?

Svátek svatého Valentýna, známý jako Día de San Valentín, je ve Španělsku významným dnem pro zamilované. Lidé oslavují lásku a romantiku různými způsoby.

Ve španělských městech se často konají festivaly plné hudby, tance a barev, které připomínají vášnivou atmosféru tohoto svátku.

Při oslavách jsou ženy často obdarovávány květinami, především růžemi, které symbolizují lásku a vášeň a čokoládovými bonbóny.

V restauracích a kavárnách se rezervace plní páry, které si užívají romantického večera. Není neobvyklé, že si lidé vyměňují malé dárky a romantické lístky.

Výrazy lásky ve španělštině, jako „Te quiero“ (miluji tě) nebo „Eres mi amor“ (jsi má láska), se stávají hlavním tématem mezi páry. Tyto výrazy dodávají svátku svatého Valentýna osobní a intimní atmosféru.

Celý Španělský svátek svatého Valentýna je o projevování lásky a ocenění vztahů. Lidé se společně radují z partnerské lásky a vytvářejí nezapomenutelné chvíle plné náklonnosti.

Pojďme se společně naučit, jak vyznat lásku španělsky a pak si můžeš vytvořit svou první španělskou „valentýnku“, která Ti bude připomínat Tvé začátky se španělštinou.

Pro vyznání lásky jsou potřeba 2 slovesa: „amar“ a „querer“.

Osobní zájmena se používají pouze, když chceme tu osobu nejak zdůraznit, jinak moc ne… Slovesa amar y querer můžou být jako samostatná slovesa, ale také jako zvratná.

Dle gramatiky by se mělo říct tedy: Yo te amo, ale běžně se říká jen: Te amo…. Neříká se Yo te quiero, ale jen: Te quiero.

Pokud máte někoho opravdu moc rádi, můžete říct : Te quiero mucho. ( Mám Tě moc rád/a).

Jaké jsou nejpoužívanější fráze a výrazy, které se pojí k svátku Svatého Valentýna?

Je jich opravdu hodně, ale já vás nebudu hned na začátku příliš zahlcovat.

Na obrázku najdeš nejpoužívanější slovíčka a výrazy.

Tak a teď už znáš spoustu nových slovíček a výrazů, kterými můžeš vyznat lásku.

A co si je trochu procvičit?

Vyber si slova a výrazy, které s Tebou souzní a vytvoř svému partnerovi Valentýnku ve španělštině. Pokud jsi bez partnera, tak ji vytvoř sama sobě a vyznej si lásku.

Poté Valentýnku vyfoť a přidej ji do komentáře pod tento článek.

¡Feliz día de San Valentín!

Mou životní vášní je španělština. Pomohu Ti  proměnit Tvé první krůčky ve španělštině v hravou a vzrušující cestu. Více o mě se dozvíš ZDE
Komentáře