💃Moje cesta

s mou oblíbenou španělštinou 💃
 

Mi camino con mi querido español

Dnes je španělština nedílnou součástí mého života a používám ji v každodenním životě úplně bez přemýšlení...

Komunikuji se španělsky mluvícími kamarády, čtu knihy ve španělštině a stejně tak sleduji španělské filmy a seriály. Dokonce i sny se mi často zdají ve španělštině.

Ale byly doby, kdy takové aktivity byly pouze mým zbožným přáním...

Odmalička jsem milovala jazyky a věděla jsem, že po studiu chci do zahraničí.

Anglicky jsem se učila už od školky, francouzsky od 12let a ve 14 mě poprvé oslovila španělština.

Bohužel díky systému, jakým se na školách učí jazyky se mi tak akorát všechno pletlo a neměla jsem šanci e domluvit ani jedním jazykem.

Poprvé jsem se anglicky domluvila na táboře s anglickými skautkami, kdy jsem prostě byla donucena mluvit a domluvit se.

Se španělštinou jsem to měla podobně. Základy jsem znala, ale nedokázala jsem mluvit.

Teprve až po maturitě přišel ten zlom...

Dostala jsem nabídku práce au-pair ve Španělsku, kde maminka byla Češka a tatínek Španěl. Neváhala jsem ani minutu a vydala se vstříc splnění mého snu. Začátky jsem tedy měla lehčí a učila jsem se pomalu, ale moc mi to nešlo. Ovšem po měsíci v té rodině mi přišla nabídka na práci barmanky na diskotéce...

Obklopila jsem se španělsky mluvícími lidmi a za 2 měsíce už mi nikdo nevěřil, že nejsem Španělka...

Pronikla jsem mezi vlivné lidi, pilovala jsem španělštinu a díky tomu se mi začaly plnit další sny...poznala jsem osobně Fernanda Alonsa, pilota F1, získala jsem vysněnou práci recepční v jednom hotelu v turistickém městečku Salou, které je přímo na pobřeží Středozemního moře. Tam si mě hýčkali celých 5 let a chválili mé jazykové dovednosti.

Zažila jsem i španělskou lásku a  začalo se mi konečně začalo dařit.

Jak to tak bývá, všechno dobré jednou končí...

Když přišla do Španělska krize, byla jsem nucena se vrátit zpět do Čech. Nechtěla jsem se ale své milované španělštiny vdát a začala jsem učit.

DNES už učím i mé studenty, že je sice důležité naučit se základní slovíčka, ale mnohem důležitější způsob, jak se naučit cizí jazyk, je v tom jazyce přímo přemýšlet. Používat ho v běžném životě.

Pojď taky vpustit španělštinu do svého života pomocí Španělštiny do peněženky a na příští dovolené už budeš i Ty myslet španělsky.