Zbytečné stresy v těhotenství

Babička je v nemocnici. A jako pokaždé, když se tohle stalo, mi volala, abych zajela k ní a z lednice si odvezla jídlo, které by se mohlo zkazit.

Babičku tehdy čekala operace srdce, ale to není to hlavní, o co se chci s Tebou podělit.

Zrovna den předtím, než babičku odvezli do nemocnice, jsem cítila, že se děje něco zvláštního se mnou.

Začalo to hned ráno, cestou do práce. Udělalo se mi v MHD špatně. Ale tak nějak jinak špatně. Překonala jsem to a celý den v práci přežila.

Večer jsem se s tím svěřila svému příteli. Jeho první reakce byla: „Proboha, a nejsi náhodou těhotná?“

Abych Tě uvedla do důležitých detailů, musím říct, že přítel, který je teď již mým manželem, je o 16 let starší a má 2 dospělé dcery z předchozího manželství.

Když jsme se poznali, ještě si dokázal představit, že bychom měli dítě spolu. Jenže pak přišly starosti, rekonsktrukce domu, finanční potíže, a jemu se pomalu začaly objevovat i zdravotní problémy. Takže jeho počáteční odvaha k dalšímu dítěti pomalu, ale jistě mizela. Proto ho celkem vyděsilo, že bych třeba mohla být těhotná.

Když jsem odjížděla k babičce probrat lednici, pobídl mě, abych si cestou v lékárně koupila těhotenský test.

Jakmile jsem si test udělala, pocítila jsem obrovskou radost i panickou hrůzu zároveň. Test byl pozitivní. Miminko jsem si moc přála, ale obávala jsem se přítelovy reakce.

Seděla jsem v babiččině prázdném bytě a nevěděla jsem, co mám dělat. Pokoušela jsem se dovolat mé mamince, abych se s ní o tu novinku podělila a aby mi ona dodala odvahu do dalších okamžiků, které mě čekaly po příjezdu domů. Bohužel mi telefon nezvedala. Musela jsem tedy jet domů a vše příteli oznámit i bez maminčiny podpory.

To co se dělo potom, možná znáš a možná taky ne. Každopádně to nebylo nic příjemného. Přítel se chtěl rozejít, odmítal dítě a oháněl se tím, že jsem mu to udělala naschvál. Ty nervy, které jsem prožívala, nikomu nepřeji…

Dala jsem mu čas, odjela jsem k rodičům. A taky jsem mu dala jasně najevo, že si dítě nechám, i kdybych na něj měla být sama.

A jak jeho vnitřní boj dopadl?

Druhý den ráno se objevil u mých rodičů s kytkou a omluvou. Ještě jsme si tedy prošli pár stresy během těhotenství, ale nakonec máme úžasnou zdravou dceru a oba ji moc milujeme.

Stres s přítelem ale nebyl jediný, který mi nedovoloval užívat si nejkrásnější období ženy naplno.

Naštěstí jsem netrpěla žádnými nevolnostmi ani jinými zdravotními problémy, ale zažívala jsem spoutu šokujících okamžiků.

Dalším takovým bylo období, kdy můj malinký jorkšír začal zvracet a měl krvavý průjem. Ze začátku jsem tomu nepřikládala velký význam, protože už se nám to párkrát stalo.

Máme v rodině veterinářku, takže jsme nasadily léčbu jako vždy. Jenže tentokrát to nezabíralo. Každou noc jsem uklízela celý dům od zvratek a průjmu. Brala jsem to jako takový trénink na miminko.

Když se to ale stále nelepšilo, musela jsem psa odvézt už poněkolikáté na veterinu. Tam mu udělali ultrazvuk a přišli mu na nějakou bulku v bříšku.

Musel na operaci. Tehdy mu bylo 9 let. Veterinář mi během operace volal, že mu našli bulku na slinivce a ta je plná hnisu. Prý by doporučoval ho rovnou nebudit z narkózy.

No to už bylo na mě opravdu moc… Musela jsem se rozhodnout, jestli mu dám šanci na život nebo ukončím jeho trápení.

Timmy

Co bys v takové situaci udělala ty, když by to byl člen rodiny?

Navzdory lékařovu doporučení jsem se rozhodla dát tomu chlupáčovi ještě šanci.

A jak to dopadlo?

Dnes je mu už skoro 12 let a má se čile k světu. Jsem moc ráda, že jsem se tehdy takhle rozhodla.

Ovšem tohle všechno ovlivňovalo mou psychiku a já jsem se celé těhotenství bála, aby to nějak neovlivnilo i moji maličkou berušku.

Kdybych už tehdy věděla, co vím dnes, mohlo být všechno mnohem jednodušší. Stačilo se pouze všech negativních emocí zbavit, pustit je ven, vypsat se z nich a nemusela jsem se trápit tím, jaký bude tohle období mít dopad na moje štěstíčko.

A proto jsem se rozhodla pomoci všem nastávajícím maminkám, které prožívají nejkrásnější období ženy spíše jako období stresu a nervů. Velkým pomocníkem všem nastávajícím maminkám může být Emoční deníček pro těhulky, který Tě provede celým těhotenstvím tak, abys v sobě nezadržovala negativní emoce a strachy, které by mohly poznamenat ten maličký poklad Tvého života.

Deníček najdeš TADY.

Můžeš mě také sledovat na Facebooku TADY.

Dozvíš se všechno mezi prvními.

Jsem regresní terapeutka a milovnice životního stylu jménem REIKI. Mou vášní je rozplétat tajemství ukrytá v minulosti, užívat si přítomnost a vědomě tvořit lepší budoucnost.  Provedu i Tebe a pomohu Ti odhalit tajemství ukrytá ve Tvé minulosti, které Ti brání užívat si přítomnost.  Více o mě zjistíte tady>> Jsem také autorkou knihy Nežij minulostí, ale pouč se z ní.
Komentáře
  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie