Poznej své vnitřní dítě

Věděla jsi, že všichni v sobě po celý život nosíme své vnitřní dítě? Věděla jsi, že nás toto dítě ovlivňuje i když jsme dospělí? A víš, že ho můžeš ovlivnit i ty?

Není to žádná esoterika, jak se na první pohled může zdát. Je to pouze taková paměťová karta ve Tvé mysli, na které jsou uloženy všechny Tvé pocity, emoce a vzorce chování, které jsi zažívala v dětství.

Obnovit kontakt s Tvým vnitřním dítětem i v dospělosti je základem pro to, abys mohla žít naplněný život podle svých představ.

Tvé vnitřní dítě je metaforou, která definuje Tvou autentickou část, Tvou podstatu, Tvé skutečné bytí.

Je to také ta část, která potřebuje pozornost, uznání, náklonnost, přijetí se takové, jaká jsi, a díky níž se cítíš zranitelná, malá a vyděšená.


Jak se můžeš spojit se svým vnitřním dítětem?

Pokud se vrátíš zpět do Tvého dětství a rozvzpomeneš se na tu úžasnou fázi – ve které jsi položila základy pro zbytek Tvého života – vybavíš si, že jsi byla naivnější, měla jsi větší schopnost objevovat, byla jsi emotivní, pružnější, hravá, upřímná, bez starostí, bez dramat nebo komplexů a především jsi uměla něco, co už dnes třeba ani neumíš – žít v přítomnosti.

Když jsi vyrůstala, absorbovala jsi do sebe, jako houba množství informací, které se Ti ukládalo na tu Tvou paměťovou kartu emocionálních zážitků.

A tyto zážitky zanechávaly stopy, které Tě pronásledovaly během dospívání a jsou s Tebou i v dospělosti.

Tvé minulé zkušenosti Tě ovlivňují v současnosti.

Všichni jsme byli jednou dětmi a kupodivu si všichni necháváme to dítě, kterým jsme kdysi byli, v sobě.

To dítě v nás pokračuje, ať už to chceme nebo ne, a ovlivňuje naši současnost.

Jaké jsi byla dítě? Co si pamatuješ z těch let?

Tyto otázky Ti mohou poskytnout informace o Tvém současném vztahu s dítětem, které v Tobě žije.

To dítě mohlo být zraněno, týráno, zesměšňováno nebo mohlo zažívat velké bolesti. V takovém případě, pokud jsi to ještě nezpracovala, tyto pocity stále existují, jsou to potlačované emoce a čekají, až budou moci vyjít ven.

Mohlo se taky stát, že jsi byla na svůj věk příliš „dospělým“ dítětem a okamžitě jsi zapomněla na své dětství. Nebo se Ti možná Tvé dětství tak líbí, že jsi se z něj ještě nedokázala dostat.

Nepodařilo se Ti stát se dospělou, a to navzdory uplynulým letům. V každém případě nás všechny zkušenosti ovlivňují v současnosti ve formě obrazů a přesvědčení, které jsme v sobě hluboce zakořenili.

Nakonec se od sebe příliš nelišíme, všichni v dětství i v dospělosti hluboce toužíme být milováni a přijímáni očima druhých. A stejně tak nás všechny naše zkušenosti spojené s láskou, přijetím, odmítnutím a násilím v dětství provázejí po celý život.

Záleží vždy na nás samotných, co s těmito zkušenostmi uděláme a jak se jim rozhodneme čelit.

Nikdy není pozdě na to, abychom mohli prožívat šťastné dětství.

Můžeš se utápět v bolesti, z toho, jak moc jsi trpěla a jak nešťastná jsi byla, nebo se poučit ze zkušeností a vidět jen to, co jsi se naučila.

Děti, které vyrostly moc rychle

Někteří z nás vědí, že tam někde uvnitř je naše dítě, protože jsme se s ním naučili komunikovat, ale jiní ho schovali v koutku srdíčka a nechtějí o něm vědět nic víc.

Existují dokonce lidé, kteří ho nikdy nenechali jít a jsou „dětinskými“ dospělými, kteří nechtějí převzít za své činy odpovědnost a jsou stále v duši dětmi.

Tvá autentická bytost, kterou skutečně jsi a vždy jsi byla, v Tobě žije skrze dítě, kterým jsi byla a stále jsi. To Tvé dítě chce být schopno vyjádřit svou přirozenost, spontánnost, zvědavost a svobodu. Ale jako dospělí mu to mnohokrát nedovolíme.

Odmalička Ti všichni říkají, že až dospěješ, „musíš být zodpovědná“, „nesmíš dělat hlouposti. “ Sociální a školský systém postupně vypíná Tvou kreativitu, jako by to bylo světlo, které se pomalu opotřebovává.

Protože jsme někteří v dětství hodně trpěli, tak se k tomu raději nevracíme. Ale dokud nepřijmeme to dítě v nás, nebudeme fungovat jako úplné, autonomní, sebevědomé a nezávislé bytosti.

Spojení s tím dítětem v Tobě může probudit nezhojené rány z Tvé minulosti.

Poslechni si zprávu, kterou Ti Tvé vnitřní dítě chce dát.

Je to nevyhnutelné: pokud chceš pokročit na své cestě, měla bys poslouchat dítě, kterým jsi kdysi byla, a stále v Tobě existuje.

To milé, veselé, žoviální dítě, schopné se bavit, ale které také mnohokrát trpělo kvůli něčemu, co se mu stalo, nebo co mu řekli.

Nebylo to vůbec příjemné a poznamenalo to Tvůj život. Zároveň jsi v průběhu let tyto vzpomínky blokovala kvůli tomu, jak moc Ti ublížily.

Pokud začneš poslouchat, co Ti vnitřní dítě říká, věř mi, že Tvé oči budou zářit jinak. I když nemůžeš změnit minulost ani to, jak v tu chvíli reaguješ – děláš to nejlepší, co jsi v danou chvili udělat mohla – můžeš jít kupředu a uzdravit se ze všeho, co Tě ovlivnilo, a pokračovat dál.

Proto je životně důležité obejmout a uzdravit Tvé vnitřní dítě, aby důvěřovalo v lásku a mohlo mít plnohodnotný život v přítomnosti, když uzdravilo Tvou minulost.

Dítě je autentická část uvnitř nás, která trpí, protože se chce dostat ven.

Nasadili jsme si masky, které nám brání vidět naše autentické bytí a naši spontánní část, která se každý den snaží vylézt na světlo.

Jde o to, že to, co na Tebe působí v dětství, Tě ovlivňuje po celý Tvůj život. Pokud využiješ kontakt, který můžeš mít se svým vnitřním dítětem, můžeš uzdravit mnoho situací, porozumět a posunout se vpřed s větší jistotou a sebevědomím po celý život .

Čím víc toho o zraněném dítěti víš a pokud se naučíš ho obejmout a uzdravit, tím více můžeš být v klidu. Je důležité, aby tato část Tvé osobnosti pracovala ve Tvůj prospěch, místo abys plýtvala energií každodenním bojem s ní.

Díky zkušenostem a kapacitě, kterou nyní máš, se můžeš naučit naslouchat svému vnitřnímu dítěti, obejmout ho, přijmout jeho emoce a stanovit zdravé limity jeho reakcí a chování.

Jsi ochotna se znovu spojit se svým vnitřním dítětem a přijmout ho takové, jaké je? 

V tom případě mám pro Tebe úžasnou zprávu. Můžeš vstoupit do unikátnho online programu, který obsahuje speciální techniky pro spojení se s vnitřním dítětem a jeho uzdravení.

Novinky a inspiraci najdeš také TADY.

Jsem regresní terapeutka a milovnice životního stylu jménem REIKI.

Mou vášní je rozplétat tajemství ukrytá v minulosti, užívat si přítomnost a vědomě tvořit lepší budoucnost. 

Provedu i Tebe a pomohu Ti odhalit tajemství ukrytá ve Tvé minulosti, které Ti brání užívat si přítomnost.  Více o mě zjistíte tady>>

Jsem také autorkou knihy Nežij minulostí, ale pouč se z ní.
Komentáře
  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie