fbpx

Mýty o REIKI, aneb nevěř všemu, co se píše…

„Já věřím, že mi REIKI může pomoct, ráda bych k Tobě šla a podstoupila REIKI terapii, ale brání mi v tom moje víra.“ Tak takové a podobné názory slýchám ve svém okolí velice často.

Buď se lidé REIKI bojí, protože si kdysi před 20 lety někde přečetli, že to je nebezpečné, nebo jim v tom brání jiné rozšířené mýty. Tak radši tento způsob léčby odmítnou a nenechají si nic vysvětlit.

Chci se s Tebou podělit o nejčastější mýty a strachy, kterými je REIKI opředeno.

Co je vlastně to tolikrát omílané REIKI? Jedná se o spolupráci s energií, která dokáže léčit. Člověk, který pracuje s REIKI je jakýsi kanál, kterým proudí léčivá energie a pomocí přikládání rukou léčí sebe nebo své okolí…

Reiki neléčí pouze lidi, ale i zvířata, rostliny, čistí prostory od negativní energie atd… Ucelené informace najdeš v mém ebooku Životní styl jménem REIKI, který je tu pro Tebe zcela zdarma.

A teď už se dostáváme k těm obavám, které lidi odrazují od REIKI.

1. Reiki terapii nemohu podstoupit, protože je to proti křesťanství.

Vzhledem k tomu, že žiju na vesnici, je to zde nejrozšířenější fáma, se kterou se setkávám dnes a denně. Možná je to zapříčiněno tím, že o tom lidé moc nevědí, nikdy o tom neslyšeli a bojí se toho.

Další možnou příčinou této fámy je to, že REIKI pochází z Japonska, kde není nejvíce rozšířeným náboženstvím křesťanství, ale převážně budhismus a šintoismus. Takže v tom lidé vidí jiné náboženství. Ale pravda je taková, že REIKI nemá s náboženstvím co dělat.

Jde o jeden z mnoha různých oborů alternativní medicíny a je prověřený po celém světě. Dokonce i v Bibli se píše o tom, jak Ježíš léčil přikládáním rukou.

Tento mýtus mě osobně dost uškodil, protože máme ve vesnici takovou až fanaticky věřící paní, a ta všem věřícím po vesnici rozesílala mail s odkazem na křesťanské stránky, kde mluví o REIKI jako o vymítání ďábla, nebo tak něco.

Všichni tomu uvěřili a i kdyby opravdu chtěli, aby jim REIKI pomohlo, tak nemohou přijít za mnou, protože jim to víra nedovoluje.

Opravdu se není čeho bát, REIKI nemá nic společného s žádným náboženstvím a není nebezpečné ani pro věřící, ani pro ateisty.

2. Jakmile začnu pracovat s REIKI, ovládne mě vyšší síla a ztratím kontrolu nad sebou samým

S tímto strachem jsem se setkala před spuštěním mého online kurzu Životní styl jménem REIKI-1.stupeň.

Opět se jedná o mýtus. Pokud se rozhodneš vpustit REIKI do svého života, je potřeba projít „zasvěcením“, ve kterém je Ti otevřen kanál REIKI a tudy proudí všechna léčivá energie.

Ta energie není Tvoje, Ty jsi jen prostředníkem, který ji využívá k léčení. Neovládá Tě nikdo a nic. Nic se nezmění. Energie proudí jen tehdy, pokud o ni požádáš.

Navíc v onom zasvěcení je obsažena energetická ochrana, která nedovolí přenosu nemoci nebo negativní energie na Tebe. Mám kamarádku, která pracuje s energiemi, ale nikdy neprošla zasvěcením. Nemá tudíž tu ochranu a bojuje s negativními energiemi.

Proto vždy doporučuji absolvovat zasvěcení. Ale důkladně si vybrat Mistra, který zasvěcení provádí. Pokud je s REIKI zacházeno s láskou a dobrým úmyslem, nemůže nikdy nikomu ublížit.

3. Bojím se zasvěcení. Nevím, co od toho očekávat.

Zasvěcení je naprosto úžasný zážitek a není třeba se ho obávat. Ano, asi ses někde dočetla, že spousta lidí skončila po zasvěcení na psychiatrii nebo další podobné historky. Jsem si na 100% jistá, že nikomu z mých žáků se nic podobného nestalo.

Jak už jsem se zmiňovala výše, s REIKI je důležité zacházet s láskou a dobrým úmyslem. A REIKI je jednou z mých životních lásek. Udělala jsem si z něj svůj životní styl a používám ho v každodenním životě.

A jak tedy probíhá to zasvěcení?

Je to takový láskyplný rituál, kdy Mistr otevírá svému žákovi kanál, kterým bude procházet léčivá energie… Oba cítí sílu té energie a vnímají, jak skrz jejich těla energie proudí. Společně sdílejí tyto momenty.

Já provádím zasvěcení i na dálku, čemuž spousta lidí zpočátku nevěří, ale nakonec si to možná užijí víc, než když jsou zasvěcení kontaktně.

Jsou v pohodlí svého domova, jen vnímají ten proud energie a často se stává, že během zasvěcení usnou, což vůbec není na škodu.

Alespoň si vše sedne a funguje to úplně stejně, jako kdyby přijeli za mnou a zasvěcovali bychom kontaktně.

4. Po absolvování terapie REIKI se mi přitíží

Neříkám, že se něco takového nemůže stát, ale není to proto, že by Ti REIKI nějak ublížilo. Naopak, je to známkou toho, že terapie byla provedena dobře a Tvé tělo se začíná čistit.

Může to být i nepříjemné, ale je to nezbytné pro odstranění problémů, které Tě zavedly až k absolvování terapie. Energie REIKI je velmi inteligentní a i když třeba řešíš nějaký problém, může se stát, že REIKI vyléčí jiný problém, který je akutnější.

Chceš třeba řešit bolest hlavy, ale najednou Tě začnou bolet ledviny. Je to tím, že energie objevila nerovnováhu v ledvinách, která je akutnější než Tvá bolest hlavy.

Vždy je dobré kontaktovat toho, kdo terapii provedl a on Ti pomůže.

Ještě máš nějaké pochybnosti nebo obavy ohledně REIKI? Napiš mi na info@paulitanovakova.cz a můžeme to probrat.

Pamatuj, že vše co děláš s láskou, není nikdy nebezpečné.

Paulita Nováková
Jsem regresní terapeutka a milovnice životního stylu jménem REIKI.

Mou vášní je rozplétat tajemství ukrytá v minulosti, užívat si přítomnost a vědomě tvořit lepší budoucnost. 

Provedu i Tebe a pomohu Ti odhalit tajemství ukrytá ve Tvé minulosti, které Ti brání užívat si přítomnost.  Více o mě zjistíte tady>>

Jsem také autorkou knihy Nežij minulostí, ale pouč se z ní.
Komentáře
  • 13. KOMNATA TVÉ MYSLI

    Pronikni do Tvé mysli a nauč se jak pracovat e svou minulostí, ab neovlivňovala Tvou přítomnost.

  • ŽIVOTNÍ STYL JMÉNEM REIKI

    Nahlédni pod pokličku úžasné energie REIKI a nauč se pomoci nejen od bolesti sobě i svým blízkým.

  • Kategorie