Moje dlouholetá cesta za splněním mého velkého snu, aneb jak naše mysl ovlivňuje to,co se nám v životě děje

9.1. 2023Pavla Nováková699x

Jsem konečně doma z kliniky,kde jsem si hned 2.ledna 2023 splnila svůj dlouholetý sen. Pořád se kochám a nemůžu se vynadívat,jak se z mých nevzhledných, těžkých a velkých prsou velikosti I stala malá pevná a lehká prsa velikosti C.

Ta cesta ale nebyla vůbec jednoduchá a trvala minimálně 22 let.

Už v mých 15 letech jsem trpěla nejen zdravotními problémy se zady,ale také komplexy z toho,jak velká prsa mám. Máme to v rodině, takže mi bylo jasné, že se to nejspíš nevyhne ani mě.

Už tehdy mi bylo řečeno, že existuje způsob,jak se velkých prsou zbavit,ale tato operace se v té době nedoporučovala dívkám a ženám „před dětmi“. Dnes už je vše jinak a spousta věcí jde dopředu.Tehdy to ale nešlo,tak jsem se musela smířit s tím, že budu čekat.

Když se narodila moje Emi, věděla jsem, že chci a budu kojit co nejdéle to bude možné. Na svůj dlouholetý sen jsem tehdy v návalu emocí pozapomněla. Ale když jsem dceru po 2 letech kojit přestala,to co mi zůstalo na hrudi, bylo k pláči. Cítila jsem se hrozně a i když jsem se snažila své tělo milovat za to, že mi dovolilo 9 měsíců nosit ten můj zázrak,pak ho bezproblémově porodit a ještě 2 roky kojit, nesnášela jsem ho. Navíc se stále častěji opakovaly problémy se zády, časté migrény a tíha mých prsou mi zpusobila i hrb na zádech.

Když jsem 26.května 2022 byla na preventivní prohlídce u svého praktika, na začátku jsem vůbec netušila,co vše se ten den rozpoutá.

Začalo to velmi nevinnou otázkou,kdy se mě pan doktor zeptal: “ Mohu Vám ještě s něčím pomoci?“ V tu chvíli mi v hlavě zasvítila kontrolka a můj dlouholetý sen se dostal konečně zase ke slovu. Tím začalo kolečko běhání po doktorech, protože i můj praktik uznal, že bych mohla mít nárok na proplacení zákroku zmenšení mou zdravotní pojišťovnou. Ovšem ani on,ani já jsme netušili,jak v takovém případě postupovat. Věděla jsem jen jedno .. že chci zákrok podstoupit na klinice Sanus v Hradci Králové.

JAK JSEM TEDY POSTUPOVALA?

Nejprve jsem kontaktovala svou pojišťovnu, v mém případě ZPMV, abych zjistila, jaké jsou požadavky k tomu,aby mi byl zákrok proplacen. Velmi rychle jsem obdržela odpověď, že je třeba doporučení od ortopeda, neurologa a mamologa. To byla velká výzva, protože jsem od 19 let u žádného lékaře těchto odborností nebyla.

Podmínky se u různých zdravotních pojišťoven liší,ale v zásadě je třeba:

  • Doporučení od ortopeda
  • Doporučení od neurologa
  • Doporučení od mamologa

VZP ještě požaduje odchozené rehabilitace a BMI do 30.

Pojišťovna 205 myslím BMI pod 35.

Údaje jsou pouze orientační, lepší je kontaktovat svou pojišťovnu a vyžádat si konkrétní podmínky.

Objednala jsem se tedy na základě žádanky od mého praktika na ortopedii i neurologii. A také na konzultaci na plastickou chirurgii v již zmíněném Sanusu. Konzultace na plastice nedopadla podle mých představ. Pan doktor se snažil a vysvětloval jen do té doby, než jsem řekla, že bych chtěla zákrok na pojišťovnu. Od té doby viděl doktor ve všem problém a ani ho nezajímaly mé zdravotní problémy. Odjížděla jsem domů s brekem. Ale vzhledem k tomu, že jsem již byla objednaná k dalším lékařům, nevzdala jsem to.

Ortoped po zběžné prohlídce ihned poznal, že mi má velká prsa způsobují problémy nejen ze zády,ale i s dýcháním. Na základě RTG se vše potvrdilo, takže mi doporučení pro pojišťovnu ihned napsal. Neurolog byl trochu opatrnější, protože jsem se v dětství léčila na neurologii s „vývojovou vadou mozku“, která se u mě tedy za celý život nijak závažně neprojevila. Musela jsem tedy podstoupit další vyšetření,na jejichž základě i neurolog souhlasil, že by mi operace zmenšení mohla ulevit od bolestí zad a častých migrén.

Zbýval tedy mamolog, ale nakonec to byla jen formalita. Už ve dveřích bylo panu doktorovi jasné s čím přicházím. Jen chtěl mít jistotu, že jsou má prsa vevnitř způsobilá, takže mě poslal na ultrazvuk. Ženy nad 40 let absolvují mamografické vyšetření, pod 40 pouze ultrazvuk.

A CO BYLO DÁL?

Měla jsem vsechna potřebná doporučení pro pojišťovnu a stále jsem chtěla podstoupit zákrok v Sanusu, ovšem nechtěla jsem ke stejnému lékaři. Zjišťovala jsem informace o dalších doktorech na této klinice a po důkladném zvážení jsem si vybrala MUDr. Billicha, který mě zaujal tím, že měl velmi pozitivní ohlasy klientek a sám na tyto ohlasy i reagoval. Objednala jsem se tedy k němu na konzultaci. Ta probehla 23.8.2022.

Již při pozdravu a podání ruky jsem věděla, že jsem se rozhodla správně. Probrali jsme mou představu,ale také možnosti, které jsou v mém případě reálné, vysvětlil mi všechna možná rizika, zodpověděl všechny mé dotazy, věnoval mi opravdu hodně času a byl velice trpělivý. Nakonec poslal všechna má doporučení na pojišťovnu ke schválení revizním lékařem a dal mi termín operace na 2.1.2023. Zhruba za 3 týdny jsem se dozvěděla, že mi pojišťovna proplacení zákroku schválila, a na mě tak zbylo zaplatit částečně hospitalizaci 690 Kč za noc a 900 Kč za kompresní podprsenku.

Tato klinika to má nastavené tak, že většinou, pokud se nedomluvím jinak, nastupuji den před plánovanou operací. U mě to tedy bylo rovnou na Nový rok. Příjem byl velmi důkladný,byla jsem ubytována na pokoji a čekalo se na pana doktora. Ten si mě ještě ten večer namaloval,aby věděl co se bude při operaci odebírat a modelovat atd.

Druhý den ráno jsem dostala prášek na uklidnění,pan doktor zkontroloval moji omalovánku na hrudi a v poledne jsem se dostala na sál. Pan doktor mi popřál dobrou noc, šel se umýt a pak už nevim vůbec nic.

Probudila jsem se na dospávacím pokoji, tlak na hrudi byl docela výrazný,ale žádná nezvladatelná bolest. I tak jsem si řekla o něco na bolest a strávila na tomto pokoji celou noc. Ráno mě převezli zpět na můj pokoj.

Během dne jsem pomalu začala chodit,ale shrnul se mi celý obvaz a dost to bolelo. Nejprve se snažily sestry mi hrudník převázat, protože pan doktor byl opět na sále. Jakmile přišel pan doktor, převázal mi to sám a cítila jsem se mnohem lépe.

Před a po

Už při příjmu mě upozornil na to, že propuštění do domácího léčení proběhne ve čtvrtek. Já od začátku počítala se středou,ale neprotestovala jsem moc. Nakonec to dopadlo tak, že mě pustil už ve středu odpoledne, protože jsem se cítila opravdu dobře a oni potřebovali volnou postel.

Od té doby jsem doma, hodně odpočívám, ruce moc nepoužívám a šetřím je. Mám skvělou rodinu a přátele, kteří mi moc pomáhají. Ve středu 11.1. mě čeká první kontrola po operaci,tak jsem zvědavá,co se dozvím. Ale už teď jsem nadšená a velmi spokojená s tím,co na hrudi mám i s perfektním a profesionálním přístupem pana doktora Billicha. Vřele ho doporučuji a doporučovat budu dál.

Pokud máš nějaké přání, jdi si za jeho naplněním ať to stojí,co to stojí… Vážně je to skvělý pocit, když se přání splní.

Jsem regresní terapeutka a milovnice životního stylu jménem REIKI. Mou vášní je rozplétat tajemství ukrytá v minulosti, užívat si přítomnost a vědomě tvořit lepší budoucnost.  Provedu i Tebe a pomohu Ti odhalit tajemství ukrytá ve Tvé minulosti, které Ti brání užívat si přítomnost.  Více o mě zjistíte tady>> Jsem také autorkou knihy Nežij minulostí, ale pouč se z ní.
Komentáře