Jak si užít léto bez zdravotních komplikací?

1.7. 2021Pavla Nováková654x

Jdu si v klidu po zahradě, mířím ke schodišti do domu a najednou mě píchne v nártu pravé nohy. Podívám se a co nevidím. Píchla mě včela a v noze mám zapíchnuté žihadlo. Tak jsem žihadlo vytáhla a měla jsem věc za uzavřenou.

Ale ono to neskončilo. Spíš teprve začalo.

Věděla jsi, že existují 2 způsoby vytáhnutí včelího žihadla po jejím píchnutí? Já NE! Ale teď už to vím, tak se Ti možná bude tento tip hodit.  A přidám ještě i několik dalších, které jsou pro toto období dost aktuální.

Možná už sama poznáš, jestli Tě bodla včela nebo vosa. Je to jednoduché. Vosa po sobě v místě vpichu nezanechá žihadlo, ovšem včela ano. A to žihadlo je tedy třeba odstranit z místa vpichu. ALE POZOR, není to tak jednoduché.

Běžně by Tě asi napadlo, že žihadlo uchopíš mezí palec a ukazováček a jednoduše vytáhneš. Ovšem to je přesně ten špatný způsob, který jsem v té chvíli použila i já. Jenže když to žihadlo takhle vezmeš mezi prsty, tak tím dojde ke zmáčknutí jedového váčku, který je součástí žihadla a ten jed se Ti dostane do té rány, a posléze do krve. A není to nic příjemného. To mi věř…

A co přišlo druhý den?

Noha mi natekla tak, že jsem neobula žádné boty a nemohla jsem pořádně chodit.

Správný postup při vytažení žihadla je tedy úplně jiný… Nedělej stejnou chybu jako já.

K odstranění žihadla od včely je nejlepší použít např. nehet palce, hranu kreditní karty, popř. tupou stranu nože a žihadlo seškrábnout. Je přitom nutné přejet mírným tlakem kůži těsně pod háčkem žihadla a vytlačit ho z kůže ven bez porušení jedového váčku u jeho kořene.

Dnes už je to víc jak týden a nohu mám zase v původním stavu, ale trvalo to. Nejprve jsem přikládala ledové obklady a mazala fenistilem, ale bez účinku.

Pomohly mi až 2 věci. V lékárně mi doporučili Suspensio Višněvski nebo-li Višněvského balzám a tou druhou věcí byl můj úžasný pomocník REIKI.

Balzám Višněvského má protizánětlivé účinky a zmírňuje svědění. Úžasný pomocník, o kterém jsem předtím neměla ani tušení.

No a REIKI léčí všude tam, kde je to potřeba. Možná už o něm něco víš, protože já o něm mluvím často a ráda. Pomáhá mi v různých životních situacích. A ani tentokrát mě nenechalo ve štychu.

Stačilo jen přiložit ruce na postižené místo a už jsem cítila ten proud uzdravující energie.

I Tobě by se mohlo hodit, obzvlášť v tomto období, kdybys měla takového pomocníka nejen pro sebe, ale i pro své děti a blízké. Léto je plné různých aktivit, kdy je třeba umět si pomoci. Týkat se to může úrazů, bodnutí hmyzem, alergických reakcí nebo třeba i kolísání krevniho tlaku při výkyvech teplot apod.

A protože jsem tu od toho, abych pomáhala, rozhodla jsem se zcela výjimečně otevřít brány meho kurzu Životní styl jménem REIKI 1.stupeň pro úplné začátečníky, kde se naučíš používat toho pomocníka i Ty.

Kurz začne 22.7.2021 a potrvá 3 týdny. Ovšem pokud se chystáš na dovolenou, nemusíš se bat, že to prošvihneš. Přístup do kurzu Ti zůstává napořád a můžeš si ho procházet svým tempem.

Navíc máš k dispozici mou plnou podporu a podporující skupinu na Facebooku, kde se můžeš radit se zkušenými absolventy tohoto kurzu.

A ještě něco… Přihlášky do kurzu uzavírám ve středu 17.7.2021 o půlnoci, takže neváhej. Další možnost vstupu do kurzu už nejspíš nebude.

Jsem regresní terapeutka a milovnice životního stylu jménem REIKI. Mou vášní je rozplétat tajemství ukrytá v minulosti, užívat si přítomnost a vědomě tvořit lepší budoucnost.  Provedu i Tebe a pomohu Ti odhalit tajemství ukrytá ve Tvé minulosti, které Ti brání užívat si přítomnost.  Více o mě zjistíte tady>> Jsem také autorkou knihy Nežij minulostí, ale pouč se z ní.
Komentáře