fbpx

Jak se nám podařilo ukončit kojení bez velkých stresů

Uplynulý víkend byl pro naši rodinku velmi náročný a převratný. Kdo mě zná, tak ví, že až doteď jsem dceru úspěšně kojila.

Když se narodila, slíbila jsem nám oběma, že zvládneme kojení do Emilčiných 2 let. A opravdu se nám to podařilo.

Je pravdou, že poslední půlrok už jsem měla mnohokrát chuť se na kojení „vykašlat“ a dceru odstavit. Nebo alespoň omezit frekvenci kojení. Stala se z ní totiž malá závislačka a vyžadovala kojení snad už jen ze zvyku, či občasné nudy.

V noci to bývalo peklo. Budila se velmi často, někdy i každou půlhodinu, chtěla „mami, mňam“ anebo „mami duhý“ (rozuměj druhý). Já jsem tak byla dost unavená, nevyspalá a protivná i sama sobě, natož svému okolí.

Snažila jsem se praktikovat rady laktační poradkyně i zkušenějších maminek, ale nic nepomáhalo.

Zkoušeli jsme od spaní v jiné místnosti, přes spaní u babičky, zalepení bradavek až po různé náhražky v podobě UM, čajíku nebo vody na noc. Nic nefungovalo.

Dnes už ale vím, proč to tak bylo a co jsem měla udělat především. 

Nic nám nefungovalo, protože jsem NEBYLA VNITŘNĚ ROZHODNUTÁ SKONČIT S KOJENÍM.

Ta chvíle, kdy jsem se konečně ROZHODLA, přišla tak trochu jako blesk z čistého nebe.

Šly jsme nakoupit do místního obchodu a na zpáteční cestě se Emi začala neovladatelně vztekat. Zastavila se uprostřed silnice a že dál nepůjde, dokud nedostane „mami, mňam.“

V tu chvíli jsem byla naprosto pevně rozhodnutá, že už ho nedostane, ale dost jsem se bála, jak to zvládneme. Je přeci malá závislačka, je zvyklá usínat u prsa, tak jak to PROBOHA uděláme?

Podobné myšlenky a strachy se mi honily hlavou po celou cestu domů.

A jak to dopadlo? 

Nepovolila jsem a prso už jsem jí nedala. Když jsme přišly domů, byla tak vyčerpaná z toho vztekání, že téměř okamžitě usnula a prso nechtěla. Brala jsem to jako první malý úspěch.

Pak už jen zbývalo domluvit se s manželem, zda mě v tomto rozhodnutí podpoří a společně nějak zvladneme nadcházející víkend. Samozřejmě nebyl proti.

Původní plán na první noc byl, že s Emilkou bude spinkat jen tatínek a já se vyspím na gauči. Nakonec to vůbec nebylo potřeba, protože jsem objevila ještě lepší způsob, jak naší princezně to odstavení ulehčit a ochránit ji tak před velkým stresem a spoustou slz.

Neříkám, že by vůbec nebrečela, ale abych byla upřímná, čekala jsem to mnohem horší.

Co bylo tím tajemným zachráncem, který nám umožnil nejen omezit brečení, ale dokonce se i v pohodě vyspat?

Byl to můj velký kamarád REIKI. Nejprve mě to vůbec nenapadlo, ale když jsem viděla, jak Emilka spinká dost neklidně a dost sebou hází, položila jsem na ní ruku a ihned pocítila ten důvěrně známý pocit tepla a klidu, který proudil z mé ruky přímo do chvějícího se tělíčka naší princezny.

V ten okamžik, kdy jsem viděla , jak se Emi zklidnila a začala spokojeně oddechovat, jsem věděla, že máme vyhráno.

Samozřejmě, že se ještě občas zeptá na „mami, mňam“, ale jakmile odpovím, že nemáme, otočí se a jde dělat něco jiného. V noci, pokud se probudí a začne ze zvyku kňourat, stačí mi položit na ni ruku, spustit tok REIKI a hned cítím, že zase spokojeně spinká.

A jak se to vyvíjí dál? 

Dnešní noc už se vůbec nebudila a spinkala až do rána. Opravdu mě to překvapilo a potěšilo. A ráno, když jsem jí říkala, jak jsem na ni pyšná a že ji moc miluju, odpověděla mi: „Taky miluju maminku. Mám ráda.“ No koho by to nepotěšilo?

Pokud jsou Tvé děti stále nemocné, neklidné, nebo pokud hledáš jiný způsob, jak pomoci Tvým dětem, mám pro Tebe dobrou zprávu. Vím přesně, co by mohlo pomoci a ráda Tě to naučím ve svém online kurzu Životní styl jménem REIKI 1.stupeň. 

Může se Ti to zdát jako blbost, ale nám opravdu REIKI pomáhá v různých situacích. O tom, jak mi pomáhá REIKI v běžném životě se můžeš dočíst TADY.

A pokud máš nějaké pochyby, strachy nebo sis někde kdysi přečetla o tom, jak je REIKI nebezpečné, pak Ti může pomoci tyto obavy rozehnat tento můj článek. 

No a jestli jsi rozhodnutá proniknout do tajů REIKI a pomáhat sobě i svým dětem, tak Tě zvu do mého kurzu TUDY. Těším se na společnou cestu.

Pokud tedy bojuješ s kojením a chceš ho ukončit, pamatuj na jednu důležitou věc. MUSÍŠ BÝT VNITŘNĚ ROZHODNUTÁ to ukončit. Dítě vycítí, že to tak je a nebude tolik trpět. Ty budeš spokojená a dítě taky.

Spokojená máma = spokojené dítě

 

Paulita Nováková
Jsem regresní terapeutka a milovnice životního stylu jménem REIKI.

Mou vášní je rozplétat tajemství ukrytá v minulosti, užívat si přítomnost a vědomě tvořit lepší budoucnost. 

Provedu i Tebe a pomohu Ti odhalit tajemství ukrytá ve Tvé minulosti, které Ti brání užívat si přítomnost.  Více o mě zjistíte tady>>

Jsem také autorkou knihy Nežij minulostí, ale pouč se z ní.
Komentáře
  • 13. KOMNATA TVÉ MYSLI

    Pronikni do Tvé mysli a nauč se jak pracovat e svou minulostí, ab neovlivňovala Tvou přítomnost.

  • ŽIVOTNÍ STYL JMÉNEM REIKI

    Nahlédni pod pokličku úžasné energie REIKI a nauč se pomoci nejen od bolesti sobě i svým blízkým.

  • Kategorie