Dítě nechce spinkat ve své postýlce

Právě prožívám úžasný moment, kdy naše holčička spinká ve své postýlce a já mám čas a prostor, abych se mohla věnovat manželovi.

Nebylo to tak ale vždycky.

Jako miminko sice Emilka spinkala ve své postýlce a dokázala spát i celou noc v kuse. Když jí bylo 5 měsíců, něco se změnilo. Začala se v noci hodně budit a velmi často vyžadovala kojení.

Až později jsem se dozvěděla, že ten zlom může souviset se zaváděním příkrmů. Je možné, že vycítila, že blízkost maminky spojená s kojením a mlíčkem není navždy a začala ho více vyžadovat.

Když ji bylo 6 měsíců, dostala horečky a my jsme se s manželem domluvili, že si ji necháme u nás v posteli, abychom ji měli pod kontrolou.

Od toho okamžiku, kdy jsme si ji vzali k nám, totiž odmítala spinkat ve své postýlce. Ovšem důvodů mohlo být hned několik, na což jsme přicházeli postupně.

Jedním z důvodů mohly být zuby.

No jooo, všechno sváděj na zuby, říkáš si teď. Jenže já sama mám vyzkoušeno, že pokud dceři rostou zuby, bezpečně to poznám na kvalitě spánku v noci. Budí se třeba co hodinu, někdy i častěji a vyžaduje kojení.

Další důvod může být psychický, protože je na mě hodně fixovaná a potřebuje mě prostě cítit u sebe.

Opět to mám vyzkoušeno. Když třeba hlídá babička, tak vím, že se nevyspíme, protože Emilka si v noci chce vynahradit maminčinu nepřítomnost přes den.

Když jsem se ptala na zkušenosti okolí, jestli děti spinkají v postýlce, dostala jsem převážně odpověď, že ano. Upřímně těm, kterým se to podařilo, tak trošku závidím.

My ještě nemáme úplně vyhráno, ale už konečně převažuje čas, který Emi spinká ve své postýlce nad tím, kdy spinká s námi.

I tak vám, které se spinkáním v postýlce stále bojujete mohu dát pár tipů, které nám postupně pomáhají ten čas v postýlce prodlužovat.

Když bylo dceři 18 měsíců, koupili jsme místo miminkovské postýlky klasickou se zábranami, aby se tam cítila jako u nás v posteli. Hned si ji oblíbila a několik nocí v ní opravdu spinkala. Jásala jsem, že máme vyhráno.

Jenže pak opět přišly nějaké zdravotní problémy a Emi pár dní spinkala s námi.

Začali jsme tedy nanovo, dokonce jsme ji nechali vybrat plyšové hračky, se kterými chce spinkat. Dostala i povlečení se svými oblíbenými pohádkovými hrdiny.

Stále to nebylo úplně ono, takže jsme se snažili najít nějaký hlubší význam toho, proč to nejde.

Kdo mě zná, ví, že pracuji s energií REIKI, s jejíž pomocí se dá vyčistit prostor od negativních energií.

To nám zase pomohlo trochu víc. Večer spinkala v postýlce a k ránu si sama přelezla do postele ke mně. Už se ani tolik nebudila a byla schopná spát do 3 hodin ráno v kuse.

Jeden osobní tip: Pokud je dítě před spaním ubrečené, většinou se v noci víc budí. Pokud se před spaním směje a je veselé, líp spinká. Aspoň u nás to tak funguje.

No a ještě mám jednu věc, která nám pomohla zatím nejvíc 👏.

Moje maminka umí hledat geopatogenní zóny. Poprosila jsem ji, zda by to nezkusila u nás doma.

Z dětství si totiž pamatuji, že mi stěhovali postel, protože jsem ji měla ve špatné zóně a špatně jsem spala. Ale to už jsem byla větší.

Proutky na měření geopatogenních zón

Jak to dopadlo u nás? BINGO!

Zjistili jsme, že Emi měla hlavu ve špatné zóně. Posunuli jsme postýlku do lepší zóny a zase se nám teď postupně daří dobu v postýlce prodlužovat.

Možná to není zaručený návod, protože ani u nás ještě není vyhráno, ale chtěla jsem alespoň posdílet naši cestu. Třeba to pomůže i někomu dalšímu, tak jak to pomáhá nám.

Přeji hodně štěstí nám všem.

Jsem regresní terapeutka a milovnice životního stylu jménem REIKI. Mou vášní je rozplétat tajemství ukrytá v minulosti, užívat si přítomnost a vědomě tvořit lepší budoucnost.  Provedu i Tebe a pomohu Ti odhalit tajemství ukrytá ve Tvé minulosti, které Ti brání užívat si přítomnost.  Více o mě zjistíte tady>> Jsem také autorkou knihy Nežij minulostí, ale pouč se z ní.
Komentáře
  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie