Co Ti už neslouží, aneb, jak si uklidit v životě i v hlavě?

21.2. 2023Pavla Nováková1980x

Znáš to taky? Jakmile uklidíš doma, vyházíš vše, co už nepotřebuješ, hned se Ti lépe dýchá.

O mně vždycky moje maminka říkala, že jsem bordelář. A dost se to odráželo i v mém životě.

„Ve vzpomínkách si udělejte občas úklid. Vymeťte zbytečné, spalte chmurné, oprašte příjemné a vyleštěte radostné zážitky své minulosti. „

Vytvořila jsem si takovou tradici. Na jaře udělám vždycky generální úklid jak doma, tak ve své hlavě. Doma protřídím všechno, co jsem za uplynulý rok nahromadila a vyhodím vše, co už mi nepřináší žádný užitek. Co je použitelné, tak samozřejmě posílám dál, pokud to může ještě někomu posloužit.

Letos je to ještě zajímavější, protože se zbavuji věcí, které mě tížily dlouhá léta- vyhazuju všechny velké podprsenky a moc si to užívám 😍.

A jak uklízím ve své hlavě?

Udělám si chvilku jen pro sebe, vezmu si tužku a papír a s pomocí autohypnotických technik se spojím se svým podvědomím.

Rekapituluji si celý předešlý rok. Opravdu poctivě. Zapisuji si na papír všechno, co už mi žádným způsobem neslouží. Vzpomínky, pocity, emoce s něčím spojené, a nebo nefunkční programy, které se hromadí v mém podvědomí.

Jakmile mám vše zrekapitulováno a zapsáno, zapálím svíčku a přečtu nahlas každou věc, kterou jsem si napsala. Poděkuji za to, že mi dobře posloužila, že mě někam posunula. Že jsem se něco naučila, nebo jsem něco pochopila.

Poté na bezpečném místě papír spálím, popřípadě pošlu pryč po vodě. ALE POZOR, MUSÍ TO BÝT POHYBLIVÁ VODA (moře, řeka, potok).

Jak poznám, co mi už neslouží?

U všeho, co se mi vybaví během mého autohypnotického cvičení se na chvilku zastavím a zjišťuji, zda to se mnou stále rezonuje. Analyzuji co cítím, jestli je to pro mě dál užitečné… Jestli mi to ještě může pomoci někam se posunout, něco pochopit.

Pokud nic necítím, nepřipadá mi to jako potřebné a užitečné, tak si to napíšu a vzdám se toho.

A co s tím dál?

Když se zbavím všeho neužitečného, mám prostor pro nové myšlenky, nápady, zážitky a emoce.

Jak najít cestu k novému?

K novému mi nejvíc pomáhají přání, vizualizace a afirmace. Pokud nevíš co jsou afirmace a jak s nimi pracovat, můžeš se inspirovat mým projektem 21 afirmací na každý den… Nech si na svůj email zasílat zdarma afirmace po dobu 21 dní.

Afirmace

Co nového a užitečného mi přinesl tento úklid letos? Jak už jsem psala výše, dovolila jsem si po 22 letech vyházet staré, velké podprsenky, zbavila jsem se své lenosti, výmluv a zbavuji se vody a tuku v těle.

A v následujícím období jsem se rozhodla posunout limity v profesní sféře. Chci více naslouchat svým klientkám, znát jejich potřeby, problémy, které řeší. Chci vědět,jak jim můžu pomoci,aby se cítily lépe a nevnímaly svět tak negativně. Chci naslouchat.

V květnu mě čekají přijímací zkoušky na psychologii a moc si přeji,aby to dopadlo. Abych se mohla naučit další metody a postupy pro pomoc mým klientkám, tentokrát s pomocí vědy. Ne každá žena,se kterou spolupracuji, je nakloněna alternativní cestě, takže tím ještě rozšířím své zkušenosti i znalosti.

Jsem zvědavá, co z toho všeho budu uklízet příští rok 😉😉

A teď je to na Tobě. Uklízíš si ve své hlavě? Vytváříš si prostor pro nové? Potřebuješ poradit s detaily mé uklízecí techniky? Neváhej mi napsat na info@paulitanovakova.cz

Jsem regresní terapeutka a milovnice životního stylu jménem REIKI. Mou vášní je rozplétat tajemství ukrytá v minulosti, užívat si přítomnost a vědomě tvořit lepší budoucnost.  Provedu i Tebe a pomohu Ti odhalit tajemství ukrytá ve Tvé minulosti, které Ti brání užívat si přítomnost.  Více o mě zjistíte tady>> Jsem také autorkou knihy Nežij minulostí, ale pouč se z ní.
Komentáře