Chovej se ke svým dětem tak, jak by sis přála, aby se ony chovaly k Tobě

Zažíváme opravdu náročné dny. Je u nás tchyně…

Mám svou tchyni ráda, ovšem je mezi námi velký věkový propad. Ten je znát nejen v názorech na život, v prioritách, ale taky ve výchově dětí.

Manžel je starší než já, takže jeho maminka je ve věku mých babiček. Je tedy jasné, že se občas objeví nějaké ty zdravotní problémy, které je třeba řešit a v případě potřeby se o tchyni postarat. Přesně jako teď…

Už delší dobu se mi zdálo, že hodně hubne a ztrácí sílu. Před Vánocemi doma spadla, trochu se potloukla a od té doby se bála vycházet vůbec ven. Na Vánoce byla u nás a od té doby zase nebyla nikde venku.

Nedávno oslavila své 75. narozeniny a už tehdy jsem si všimla, že se od Vánoc dost zhoršila. Ale nikdo nevěnoval mým slovům žádný význam.

V minulém týdnu opět spadla, dokonce dvakrát, a tentokrát už bylo třeba to začít řešit… Problém byl vždy v tom, že ona stejně jako její starší syn (můj manžel) nejsou schopni nahlas přiznat , že je něco trápí, že něco nezvládají a bojí se říct si o pomoc.

To mě už několikrát přivedlo k zamyšlení, odkud tato jejich „hrdost“ či jak to nazvat, pramení.

Stalo se Ti někdy, že jsi potřebovala pomoc, ale bála ses nebo styděla si o ni říct? A proč?

Cítila by ses méněcenná, kdybys přijala něčí pomoc?

Přemýšlím nad tím stále dokola, protože já jsem byla vychovávána v tom, že jsem jen člověk a přijmout pomoc není nic špatného.

A čím déle sleduji vztah mezi mým manželem a jeho maminkou, je mi jasné, že tyto pocity pramení opravdu z výchovy.

Výchova je mocný nástroj, který ovlivňuje náš život víc, než si dokážeme představit.

Věřím, že každý rodič vychovává své děti jak nejlépe umí. Nic není dobře nebo špatně. Všechno děláme tak, jak nás to naši rodiče naučili.

Z této situace, která opravdu není vůbec jednoduchá si beru další ponaučení k výchově naší princezny. Vidím teď názorně, jak se koloběh života uzavírá. Rodiče se starají o své děti, aby se poté děti mohly starat o své rodiče, když to budou potřebovat.

A občas to vypadá, jako by dítě svému rodiči vracelo nějaké křivdy z dětství.

Proto bude jedině dobře, když se ty jako rodič budeš ke svým dětem chovat tak, jak si přeješ, aby se ony poté chovaly k Tobě.

Dávej jim najevo lásku, uč je emocím a jejich průchodu.Emoce ani různé slabiny, nejsou známkou toho, že jsi k ničemu. Jsou přirozenou součástí našich životů.

Jsem regresní terapeutka a milovnice životního stylu jménem REIKI. Mou vášní je rozplétat tajemství ukrytá v minulosti, užívat si přítomnost a vědomě tvořit lepší budoucnost.  Provedu i Tebe a pomohu Ti odhalit tajemství ukrytá ve Tvé minulosti, které Ti brání užívat si přítomnost.  Více o mě zjistíte tady>> Jsem také autorkou knihy Nežij minulostí, ale pouč se z ní.
Komentáře
  • Nadpis formuláře

    Text formuláře

  • Kategorie